CHP il genel meclis üyesi ve grup başkan vekili Gökhan GÜMÜŞDAĞ bölge sorunlarının çözümü ve yeni seçilen CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) nu tebrik etmek için Ankaradaydı. Gökhan Gümüşdağa bu yolculuğunda  Erdağan ÖNDER Yüksel MERCAN ve Mehmet SUNAY eşlik etti,

Ankara ziyaretinde ilk olarak  CHP GENEL BAŞKANLIGINA gidildi önce CHP GENEL SAYMANI Faik ÖZTRAK ile görüşmeler yapıldı Başta Küçükçekmece olmak üzere istanbul ve dışında genel olarak toplumsal sorunlarımız ihtiyac sahibi ilçeler ve bunlara yapılacak yardımlar konuşuldu aynı zamanda odada bulunan Bingöl Siirt ve Diyarbakır ilçe başkanlarıyla bölge ve sorunları konuşuldu. Buralara yardım konusunda İstanbul İl genel Meclisinin atıl durumda bulunan araçları ve başkaca yardım şekilleri konuşuldu.

Daha sonra TBMM ye gidilerek  Sayın Kemal KILIÇDAROGLU nun konuşması ve partiye yeni katılımları içeren Grup Toplantısı na katılım yapıldı. Toplantı sonrasında bölge milletvekillerimiz ziyaret edildi ilk olarak MYK Üyesi Kırklareli millet  vekili Turgut DİBEK ziyaret edilerek Trakya ve İstanbul da ki hemşehri dernekleri genel durum ve ileriye dönük yapılması gerekenler konuşuldu genel olarak partinin durumu değerlendirildi. daha sonra Milletvekillerimizden Bihlun TAMAYLIGİL ve Nur SERTER ile  genel olarak Trakya ve Rumeli kökenli hemşerilerimizin genel yapıları bu bölgelerdeki olusuzluklar ve yapılması gerekenler konuşularak ileride yapılması gereken çalışmaların adımları atıldı.

Daha sonra MYK üyesi UMUT ORAN ile yapılan görüşmede gelecek dönemlerde yapılması gereken seçim çalışmalarının nasıl olması gerektiği ve sanayide yapılması gerekenler  konuşuldu ve karşılıklı olarak bu görüşmlerin devam edilmesi için koordinasyonlar kuruldu yine meclis bahcesin de Bursa Orhangazi Belediye Başkan adayı DENİZHAN SÖNMEZ ile  yerel yönetimler ve olması gerekenler konuşuldu.İstanbul milletvekilimiz Şinasi ÖKTEM İle istanbul konuşulduktan sonra  meclis lokalinde yine Trakya milletvekillerinden Bilgin PAÇARIZ, Enis TÜTÜNCÜ, Ahmet KÜÇÜK  ve eski milletvekillerinden Şadan ŞİMŞEK ile bölgemiz hakkında ileriye  dönük parti programı konuşuldu.

photo0239 photo0237